5. Kontroliavimas
5. Kontroliavimas
Pasak Koontz ir O'Donell,
„Kontroliavimas – tai pavaldinių veiklos rezultatų matavimas ir koregavimas, siekiant įsitikinti, kad įmonės tikslai ir planai, kurių norima juos pasiekti, yra įvykdyti“.
Norint kontroliuoti, reikia išmatuojamu būdu išnagrinėti tikslus. Iš esmės turite nustatyti standartus, kurie garantuoja, kad tiksliai žinote, ko norite pasiekti ir kas laikoma sėkme ar nesėkme. Tačiau kontrolė taip pat yra funkcija, kuri dėl standartų rinkinio užtikrins, kad turėsite galimybę koreguoti elgesį, kai jis nukrypsta nuo standartų. Iš esmės kontrolė yra kokybės stebėjimas. Jūs žiūrite į procesus ir užtikrinate, kad jie įgyvendins organizacijai tinkamus dalykus.
Kodėl kontrolė yra būtina?
Svarbiausia kontrolės funkcija yra rizikos mažinimo galimybė. Kadangi iš esmės stebite komandos veiklą ir lyginate ją su užsibrėžtais tikslais, galite lengviau reaguoti į problemas.
SUŽINOTI DAUGIAU
Kaip kontroliuoti?
- Nustatyti veiklos standartus – pirmiausia turite nustatyti veiklos standartus, kurių siekiate. Jie turi būti nustatyti atsižvelgiant į organizacijos tikslus. Jūs žiūrite į užsibrėžtus tikslus ir planą, sukurdami matavimų rinkinį, kuris parodytų, kad einate teisingu keliu.
- Išmatuokite tikrąjį našumą – stebėjimo procesas priklausys nuo jūsų standartų ir matavimo paprastumo. Dalis proceso gali būti veiklos apžvalgos, faktiniai kiekybiniai duomenys ir pan. Svarbiausia pradėti rinkti informaciją nuo pat pradžių.
- Palyginkite tikrąjį našumą su numatomais standartais – gavę našumo duomenis galite pradėti juos lyginti su nustatytais standartais. Palyginimas padeda nustatyti problemines sritis arba pastebėti modelius, kurie iš tikrųjų veikia efektyviau.
- Imkitės taisomųjų veiksmų – naudodami surinktus duomenis ir turimą informaciją apie našumą galite imtis bet kokių reikiamų taisomųjų veiksmų.
Licensed under the Creative Commons Attribution Share Alike License 4.0