Skip navigation

1. Planavimas

1. Planavimas
Anot KOONTZ,
„Planavimas yra sprendimas iš anksto – ką daryti, kada daryti ir kaip daryti. Tai užpildo atotrūkį nuo to, kur esame ir kur norime būti“.
Planuodami nustatote užduotis, kurių reikia norint pasiekti norimus tikslus, apibrėžiate, kaip užduotys turi būti atliekamos, ir nustatote, kada ir kas jas turi atlikti.
Kodėl planavimas yra būtinas?
Planavimas suteikia organizacijai geresnį supratimą, ko ji nori pasiekti ir kaip ji gali tai pasiekti. Iš esmės daugiau dėmesio skiriate planuodami dalykus. Tiesą sakant, planavimas užtikrina tinkamą turimų išteklių panaudojimą ir gebėjimą suprasti, kaip jie turėtų būti naudojami, kad būtų pasiektas tikslas. Pagrindinė planavimo dalis taip pat yra esminis jo vaidmuo mažinant riziką.
SUŽINOTI DAUGIAU
Kaip planuoti?
Įgykite žinių apie problemas – turite suprasti organizacijos tikslus, įvairius komponentus, kuriuos jie apima, ir jūsų bei komandos turimus išteklius.
Žvilgsnis į ateitį – funkcija yra suprasti trumpalaikius ir ilgalaikius tikslus, kuriuos organizacija nori pasiekti.
Nustatykite tikslus – turite nustatyti konkrečius procesus ir išsamius tikslus, kurių reikia norint pasiekti didesnį tikslą.
Kurkite lanksčias struktūras – tačiau jūsų planavimas turi būti lankstus ir atsižvelgti į tai, kad viskas ne visada vyksta pagal planą.

TO KNOW MORE

 How to plan?

  • Gain knowledge of the issues – You need to understand the organizational objectives, the different components they involve, and the available resources you and the team have.
  • Look into the future – The function is about understanding the short- and long-term objectives the organization wants to achieve.
  • Determine the objectives – You need to identify the specific processes and detailed goals that are required to achieve the bigger goal.
  • Create flexible structures – However, your planning needs to be flexible and take into account things don’t always go according to plan.