Skip navigation

3.1 Įmonės makroaplinka

Įmonės makroaplinka yra veiksnių (kintamųjų), kurie sudaro bendrą jos veiklos klimatą, visuma. Yra keturios nutylėjimų kategorijos, kurios turi įtakos tai, kaip įmonės sprendžia savo rinkodaros mažinimo veiklą.
Įmonės makroaplinkos komponentai yra šie:

  1. ekonominiai veiksniai
  2. technologiniai, technologiniai veiksniai
  3. valdymo veiksniai
  4. socialiniai-kultūriniai veiksniai
  5. natūralūs ekologiniai veiksniai
  6. politiniai veiksniai
  7. demografiniai veiksniai
  8. teisiniai veiksniai

Ekonominiai veiksniai

Iš išorės aplinkos ekonominių veiksnių galima paminėti: rinką, perkamąją galią, ekonomikos išsivystymo lygį ir tempą, finansinį potencialą. Vidaus ir išorės rinka daro įtaką gamybinei įmonei, nes, remdamasi paklausos tyrimu, ji nustatys, kokia produkcija bus gaminama, kiek jos pagamins, kam, kokybę, produkcijos kainą ir strategijos elementus. . Rinkodaros veiklos plėtra reiškia optikos keitimą įmonės gamybos orientacijos link to, ko reikia rinkoje.

Technologiniai, technologiniai veiksniai

Techninius ir technologinius veiksnius daugiausia atspindi šalies ar užsienio įmonėms teikiamų įrenginių, mašinų, įrangos, patalpų techninis lygis, naudojamų technologijų lygis, licencijų ir patentų skaičius ir lygis, gebėjimas dokumentuoti ir diegti naujoves. Vadovybės vaidmuo – priimti sprendimus, kuriais siekiama pašalinti nepalankius verslo reikalavimus, siekiant padidinti jo konkurencingumą.

Valdymo veiksniai

Įmonė gali turėti didesnį techninį aprūpinimą nei kitos įmonės išorinėje ir vidinėje aplinkoje ir vis tiek pasiekti sumažėjusį efektyvumą bei konkurencingumą, jei jos veiklos valdymas yra prastas.

Socialiniai-kultūriniai veiksniai

  • - miesto ir kaimo gyventojų santykis;
  • - išsilavinimo išsivystymo lygis;
  • - sveikatos apsaugos lygis;
  • - meninės kultūrinės veiklos svarba ir kokybė;
  • - mentalitetas

Įmonėse, kuriose yra didžiausia kaimo gyventojų dalis, paprastai turinčiose žemą kvalifikaciją, įmonės veiklai neigiamos įtakos turi produkcijos kokybė, darbo našumo lygis, dažniausiai ekonominio efektyvumo požiūriu ir atvirkščiai. Išsilavinimo išsivystymo lygis palankus darbo jėgos mokymui ir efektyviam įmonės funkcionavimui.

(Pavyzdžiui, kokybiškas techninis išsilavinimas yra būtina sąlyga norint dauginti išradimų, inovacijų ir jų pritaikymo gamybinėje veikloje ir atvirkščiai).

Natūralūs ekologiniai veiksniai

Gamtinius – ekologinius veiksnius atstovauja žmogaus aplinkos komponentai: reljefas, klimatas, flora, fauna, žemės gelmių ištekliai, paprastai natūrali materialaus gyvenimo aplinka. Nuo įmonės įkūrimo etapo, o vėliau ir statybos etape, atsižvelgiama į reljefo sąlygas, klimatą, vietos poreikį šalia žaliavų atliekų šaltinių, įmonės veiklą, visų pirma priklausomą nuo žaliavų. išteklių. Taigi vietinių žaliavų buvimas sudaro palankias sąlygas verslo plėtrai tam tikroje srityje, palankiai veikiant efektyvumą. Taip pat transporto priemonės pasirinkimas tam tikroje geografinėje zonoje priklausys nuo reljefo sąlygų, klimato.

Politiniai veiksniai

Į šią grupę galima priskirti šakos augimo tempus, privataus ir valstybinio turto dalies pasirinkimo sandorius, importo-eksporto paramos politiką, apmokestinimą. Kuo didesnis plėtros tempas, tuo labiau verslas bus veikiamas palankiai ir atvirkščiai.

Demografiniai veiksniai

Demografinė aplinka yra demografinių elementų, kurie tiesiogiai ar netiesiogiai veikia įmonę, visuma. Konkretūs demografinę aplinką apibrėžiantys rodikliai yra: gyventojų skaičius, gyventojų amžiaus ir lyčių stratifikacija, socialinis ir profesinis stratifikacija, aktyvūs ir užimti gyventojai, jų dalis bendrame gyventojų skaičiuje, teritorinis gyventojų pasiskirstymas miesto / kaimo vietovėse. Šių rodiklių analizė leidžia teisingai įvertinti potencialios paklausos, įmonių rinkos dydį.

Teisiniai veiksniai

Teisiniai veiksniai yra visi teisiniai reguliavimai, tiesiogiai ar netiesiogiai nukreipti į verslą. Svarbiausi teisiniai veiksniai yra: įstatymai, potvarkiai, įstatymų dekretai, potvarkiai, ministrų įsakymai, prefekto sprendimai, kuriuose yra eilė teisės normų, už kurias atsakingi ūkio subjektai. Teisinių veiksnių įtaka pasireiškia tiek gaisrų kilimo, tiek funkcionavimo ir plėtros požiūriu.

Keli pasirinkimai

Question

Užimtieji ir aktyvūs gyventojai yra šie veiksniai

Answers

1. ekonominis

2. demografinė

3. politika

 4. technikos ir technologijos

Feedback