Skip navigation

4. Santykiai su klientais

Organizacija turi pasirinkti, kokius santykius ji turės su savo klientų segmentu, kad sukurtų finansinę sėkmę ir tvarumą. Santykius su klientais galima suskirstyti į šias kategorijas:

Asmeninė pagalba: Tokio pobūdžio santykiuose įmonė bendrauja su klientu tiesiogiai per darbuotoją, kuris palaiko žmogiškąjį ryšį, padėdamas klientui išankstinio pardavimo, pardavimo metu ir netgi gali teikti paslaugas po pardavimo.
Speciali asmeninė pagalba: tokiems santykiams būdinga labai glaudi kliento ir įmonės sąveika per tam skirtą atstovą, kuriam priskirtas klientų rinkinys ir kuris yra asmeniškai atsakingas už visą kliento patirtį su įmone.
Savitarna: savitarna užkrauna klientų patirties įrankius, kuriuos įmonė suteikia klientui, kad galėtų jį aptarnauti.
Automatizuotos paslaugos: tai pritaikyti savitarnos santykiai, kai manoma, kad istoriniai kliento pageidavimai pagerina bendrą patirtį.
Bendruomenės: šiuolaikiniame elektroniniame amžiuje klientų bendruomenių kūrimas leidžia organizacijoms su jais bendrauti tiesiogiai. Tai leidžia pagerinti klientų patirtį, nes bendruomenė leidžia klientams dalytis savo patirtimi ir sugalvoti bendrų iššūkių bei sprendimų.
Bendras kūrimas: klientas turi tiesioginę įtaką įmonės produkto ar paslaugos formai.

Verslininkui prioritetas yra nustatyti jo santykių su klientu tipą. Tada kliento vertė turi būti įvertinta pagal jo išlaidų įmonės produktams ir paslaugoms dažnumą. Lojalūs klientai yra santykiai, į kuriuos įmonė turėtų investuoti, nes jie visą laiką duos pastovių pajamų.

Pagrindiniai klausimai, į kuriuos turite atsakyti šioje kategorijoje, yra šie:

Kokius santykius klientai tikisi užmegzti? Kaip galite tai integruoti į savo darbą išlaidų ir formato požiūriu? Kaip tu bendrauji?